Polish (Poland)English (United Kingdom)


Jesteśmy członkiem:

   Związek Kynologiczny w Polsce     Golden Retriever Club of England

   

    Klub Retrievera w Polsce

O nas Nasze psy Panie

Dezia - Geranium Magnificum Adsum

Dezia. Dezinka. Dezercyjka :) ...pełne jej imię - Dezercja - i nie jest to przypadek! Potrafiła uciekać z kojczyka, w którym przyszła na świat już w drugiej dobie życia. I ten talent się utrzymał, Dezia przenika przez różne ogrodzenia, nie stanowi to dla niej specjalnej trudności. Nie robi tego tylko z grzeczności. O pewne rzeczy można Dezię poprosić i ona zachowa się zgodnie z naszym życzeniem. No chyba, że to zdecydowanie koliduje z jej interesami ;) Ale zasadniczo to bardzo mądre, słodkie i dobroduszne stworzonko.

O inne rzeczy nie ma nawet sensu prosić :P Dezia maniakalnie skacze na ludzi, przy powitaniu wyśpiewuje całe hymny powitalne - koniecznie trzymając coś w pyszczku. Jeśli nie znajduje po drodze nic godnego uwagi, trzyma nasze ręce wijąc się przy tym jak piskorz.

Dezia ma oczy jak jej babcia Bafinka, o tym samym, miękkim spojrzeniu. Tak samo macha ogonkiem i jak babcia, potrafi stukać samą jego końcóweczką. Inteligencję odziedziczyła po mamie i dziadku Robinie, fantazję i chęć do noszenia różnych rzeczy, i aportowania też ;) Ma to wrodzone! Po tatusiu Bartleyu, hmm, zdecydowanie głowę i typ urody :) I zamiłowanie do ciasteczek! Bartley zauroczył nas jako półroczne szczenię i bardzo się cieszę widząc "coś" podobnego u siebie w domu :)))

W tą straszną noc Dezia wróciła sama do domu, przemierzając 5 kilometrów nieznanego terenu i trafiając pod drzwi domu...

Rodowód

Galeria

DSC 9802